Czyszczenie matrycy

Lustrzanki cyfrowe są narażone na działanie drobinek pyłu i kurzu przede wszystkim podczas wymiany obiektywu. Matryca CCD/CMOS z biegiem czasu pokrywa się coraz większą warstwą kurzu, wpływając bezpośrednio na pogorszenie jakości zdjęć. Gdy zanieczyszczenia osiągną krytyczny poziom, konieczne jest oczyszczenie matrycy. Jest ono możliwe do przeprowadzenia niemal wyłącznie w lustrzankach, aparaty kompaktowe najczęściej posiadają obiektyw zamocowany na stałe, bez dostępu do wewnętrznych komponentów.

Jak zadbać o czystość matrycy?

Przede wszystkim należy wymieniać obiektywy w miejscu względnie niezakurzonym. Zarówno obiektyw odkręcony od aparatu, jak i samo body powinny mieć w miarę potrzeby nałożone plastikowe dekielki chroniące przed kurzem i zarysowaniami. Nieprzestrzeganie tych zasad szybko doprowadzi do braku ostrości oraz plam na zdjęciach.

Proces czyszczenia matrycy

Nie zalecamy czyszczenia matrycy w domowym zaciszu – jego wynikiem jest często porysowana powierzchnia matrycy i uszkodzona migawka, której listki mogą zamknąć się w najmniej odpowiedniej chwili. Nasz serwis przeprowadza tę operację w trybie BULB aparatu, z wykorzystaniem środków czyszczących bezpiecznych dla wrażliwych elementów optycznych. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług, obsługujemy sprzęt fotograficzny wszystkich producentów.

WRO KOMP

Serwis laptopów, komputerów stacjonarnych, drukarek, monitorów, aparatów fotograficznych, lustrzanek, obiektywów, tabletów, gimbali, akcesoriów foto

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

SERWISUJEMY WSZYSTKIE MODELE LAPTOPÓW

Kliknij na logo, aby poznać najczęstsze usterki, a także listę modeli z którymi mieliśmy do czynienia.

medion.png
msi.png
maxdata.png
lg.png
lenovo.png
nec.png
packard.png
toshiba.png
sony.png
samsung.png
panasonic.png
ibm.png
hp.png
benq.png
california.png
asus.png
aristo.png
apple.png
compal.png
compaq.png
gericom.png
gateway.png
fujitsu.png
dell.png
acer.png