Diagnoza

Darmowa diagnoza aparatu/obiektywu (nie dotyczy  obiektywów Sigma)

 


Zapraszamy na diagnozę uszkodzonego sprzętu fotograficznego. Bez żadnych dodatkowych kosztów przedstawimy Państwu źródło usterki oraz kosztorys jej naprawy. To Państwo decydują o tym, czy naprawa ma zostać przeprowadzona.

W przypadku obiektywów Sigma, diagnoza jest płatna 120 zł netto.

Mnogość modeli i producentów sprzętu fotograficznego sprawia, że diagnoza bywa czynnością bardzo skomplikowaną. Wymaga często rozkręcenia całego aparatu i sprawdzenia krok po kroku poszczególnych części. Takie postępowanie jest żmudne i czasochłonne, pozwala jednak na dotarcie do przyczyn występowania usterki i dokładną wycenę naprawy. Czas diagnozy to około 5 dni roboczych. Czas ten może się wydłużyć np. ze względu na konieczność sprowadzenia części, która aktualnie może być niedostępna na rynku.

Wystawiamy także ekspertyzy dla ubezpieczycieli, urzędów, firm.

Aparat należy dostarczyć do naszego serwisu osobiście lub wysłać kurierem na adres podany w dolnej części strony. W przypadku serwisu wysyłkowego obowiązuje opłata 25 zł za odesłanie sprzętu kurierem UPS.

Mamy świadomość , że nawet najlepszy technik (fachowiec) może się pomylić w przygotowaniu diagnozy, wyznajemy zasadę , że przy złożonych naprawach pewność o poprawnie wykonaj usłudze mamy po jej wykonaniu i dokładnym przetestowaniu sprzętu. Ponadto większość napraw wiąże się z wymianą kosztownych komponentów w tym BGA których demontaż w razie wycofania się klienta z naprawy jest kosztowny i pracochłonny. Dlatego wprowadziliśmy i stosujemy od lat sprawdzone zasady napraw do kwot barierowych które kształtują się odpowiednio dla poszczególnych urządzeń i zostały podane poniżej.

Cena barierowa nie oznacza oczywiście, że przy każdej naprawie zostaje osiągnięta. Daje ona jedynie serwisantowi możliwości wymiany podzespołów do określonych kwot, dopiero po ich przekroczeniu kontaktujemy się z klientem telefonicznie lub e-mailem i przedstawiamy końcową kwotę.

Diagnoza  ( wycena  naprawy)   jest zawsze bezpłatna, 

W przypadku kiedy wymagana jest szczegółowa ekspertyza dla  np. ubezpieczyciela, na życzenie klienta wykonujemy pisemną ekspertyzę serwisową dotyczącą przeprowadzonej diagnozy, Koszt to 100 zł netto,  Klienci którzy oddali sprzęt do naprawy za pośrednictwem kuriera lub PP,  zobowiązani są do pokrycia dodatkowego kosztu transportu. Co oznacza, że są to koszty 19 zł netto za przesyłkę do 30 kg w jedną stronę.

Barierowe ceny napraw dla poszczególnych urządzeń kształtują się następująco:

Naprawa aparatów fotograficznych lustrzanek  APS-C - od  240 zł  do 680 zł

Naprawa aparatów fotograficznych lustrzanek FF Pełna klatka - od 240 zł do 980 zł

Naprawa obiektywów  od kwoty 240 zł do 850zł

Naprawa Lamp błyskowych od 180 zł do 480 zł

Naprawa gimbali do kwoty 480zł

Konserwacja filtra dolnoprzepustowego matrycy aparatu fotograficznego - stała cena 120 zł


Podane ceny są cenami brutto i uwzględniają koszty usługi w raz z materiałem.

Opisana zasada sprawdza się znakomicie i jest bezpieczna zarówno dla klienta ponieważ wie jakiej maksymalnej kwoty naprawy może się spodziewać jak i dla serwisu ponieważ ma on bezpieczne pole manewru podczas wykonywania usługi.

Sytuacja taka wiąże się przede wszystkim z faktem, że nasza firma w przeciwieństwie do autoryzowanych serwisów które oferują kosztowne wymiany całych modułów czy też  wymiany całych płyt głównych, dokonujemy złożonych napraw (lokalizujemy  przysłowiową igłę w stogu siana, mówiąc kolokwialnie) aby  naprawa kształtowała się w rozsądnej cenie.

Przy wymianie płyty na nową można podać cenę z cennika przykładowo 1500 zł + 200 zł kosztów wymiany i mamy diagnozę w przeciągu 1 minuty lecz kosztowną. Natomiast przy naprawie nie jest to już takie proste. Owszem jeśli jest uszkodzona klawiatura menu,  wyświetlacz LCD, obudowa, lampa błyskowa, brak ostrości AF , itp. W takich  przypadkach często diagnozę wykonujemy na miejscu.  W trudniejszych przypadkach  typu brak zasilania, sprzęt po upadku, czy po zalaniu,   poświęca się średnio pomiędzy 2 a 6 godzin czasu i wielokrotnie na elektronice mamy do czynienia z kilkoma usterkami gdzie dopiero po usunięciu jednej widoczna staje się kolejna. Przykładowo informujemy klienta o konieczności wykonania grzania układu płytki drukowanej lub  reballingu układu bga . Wykonujemy usługę na którą serwisant poświęca około 3 godzin i okazuje się dopiero po wykonaniu reballingu, że przywracamy  zasilanie ale uszkodzony jest jeszcze układ sterowania LCD i koszt łączny naprawy wzrasta o dodatkowe 80 zł. Tak więc zasada napraw do kwot barierowych to też znaczna oszczędność czasu. 

Ale Pamiętajcie, Od samego początku istnienia serwisu, a będzie to już  zaraz ponad 14 lat , zawsze mieliśmy darmową diagnozę  i tak  jest nadal.  (nie dotyczy obi9ektywów Sigma)

Profesjonalizm, Pasja, i Już. :)

WRO KOMP

Serwis laptopów, komputerów stacjonarnych, drukarek, monitorów, aparatów fotograficznych, lustrzanek, obiektywów, tabletów, gimbali, akcesoriów foto

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

SERWISUJEMY WSZYSTKIE MODELE LAPTOPÓW

Kliknij na logo, aby poznać najczęstsze usterki, a także listę modeli z którymi mieliśmy do czynienia.

medion.png
msi.png
maxdata.png
lg.png
lenovo.png
nec.png
packard.png
toshiba.png
sony.png
samsung.png
panasonic.png
ibm.png
hp.png
benq.png
california.png
asus.png
aristo.png
apple.png
compal.png
compaq.png
gericom.png
gateway.png
fujitsu.png
dell.png
acer.png